18-02-2019
Tango Attack / Buenos Aires Tango Show / Teatr Rozrywki

18 lutego 2019r. Tango Attack zagrał w Teatrze Rozrywki w Chorzowie.

Grzegorz Bożewicz - bandoneon

Piotr Malicki - gitary

Hadrian Tabęcki - fortepian, elektornika

oraz GOŚCIE!

Po sukcesie premierowego koncertu w Studio Buffo w Warszawie zespół Tango Attack zagra na gościnnych deskach Teatru Rozrywki w Chorzowie. W programie „BUENOS AIRES tango show” publiczność usłyszy porywające argentyńskie utwory Osvaldo Pugliese, Astora Piazzolli, czy Carlosa Gardela, wykonywane w sposób nawiązujący do tradycji tanga i jego korzeni południowoamerykańskich. Wokalistą wybitnym w takim repertuarze jest Andres Martorell (Urugwaj). Tego wieczoru zaśpiewa dla chorzowskiej publiczności kilka najpiękniejszych pieśni Złotej Ery Tanga. Natomiast niesamowite tangowo-transowe hity z repertuaru Grace Jones, Kory Jackowskiej czy Sarah Vaughan usłyszymy w wykonaniu znakomitej Anny Ozner (Voice of Poland).

Mistrzowie tanga - Anna Iberszer i Piotr Woźniak - zaproszeni do udziału w tym przedsięwzięciu, są uznanymi choreografami i wykonawcami wielu przedstawień teatralnych i show telewizyjnych. Dodatkowo Anna Iberszer jest postacią znaną szerokiej publiczności telewizyjnej z dowcipnej roli w serialu "Ranczo".
Nad całością przedsięwzięcia czuwa muzycznie Hadrian Filip Tabęcki (film "Lejdis", Opera "Dzień Świra", czy Rockopera "Krzyżacy") oraz członkowie zespołu Tango Attack – Grzegorz Bożewicz (bandoneon) i Piotr Malicki (gitary) – uznani muzycy z szerokim doświadczeniem w tematyce tanga argentyńskiego. Bogate wizualizacje i strofy argentyńskiego wybitnego poety Jorge Luisa Borgesa przeniosą nas wszystkich do portowych dzielnic stolicy tanga - Boskiego Buenos Aires.
W roli nadzwyczajnego gościa dołączy do nas nowy Dyrektor Artystyczny Teatru Rozrywki - Jacek Bończyk, którego miłość do tanga nie jest dla nikogo nowością (ma w dorobku płytę Tango Kameleon i szereg koncertów z formacjami tangowymi). W wykonaniu Jacka Bończyka usłyszymy między innymi wspaniałe polskie tanga takie jak "Już nigdy" i "Ostatnia niedziela" w nowych aranżacjach zespołu Tango Attack.