24-02-2019
Szemrane szlagiery międzywojnia w klubokawiarni BABEL

24 lutego 2019r. zagrałem z Olgą Avigail Mieleszczuk szemrane szlagiery międzywojnia w klubokawiarni BABEL.

Koncert „Kuplety Warszawskie” (szemrane szlagiery warszawskie) w wykonaniu Duetu Charakterystycznego – Olgi Avigail Mieleszczuk oraz Grzegorza Bożewicza.

W programie warszawskie szlagiery przedwojenne do sentymentalnego zasłuchania i zabawy z fasonem. W repertuarze wrzące tanga, apaszowskie ballady, skoczne polki i inne szemrane kawałki.

Polacy, Żydzi i Rosjanie stanowili tkankę miasta lat 20-stych i 30stych XX wieku, dlatego nie zabraknie karpia po żydowsku w jidisz foxach, ruskich pierogów w odeskiej Murce i polskiego bigosu U Cioci na imieninach. Piosenki z eleganckich kawiarni oraz podłych spelunek.

Olga Avigail Mieleszczuk – wokal
Urodzona na warszawskiej Pradze pieśniarka, akordeonistka i badaczka wschodnioeuropejskich tradycji muzycznych. Ma klasyczne wykształcenie muzyczne. Od kilku lat zajmuje się przedwojenną muzyką popularną. Występuje na scenach muzycznych całego świata: Polski, Izraela, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Rosji, Niemiec, Danii, Norwegii, Słowacji i innych. Inicjuje wiele projektów międzykulturowych, ma szczególne zamiłowanie do muzyki żydowskiej polskiego pochodzenia. Mieszka na stałe w Jerozolimie.

Grzegorz Bożewicz - akordeon cyfrowy
Akordeonista, wirtuoz bandoneonu, pianista, pedagog. Ukończył UMFC w Warszawie. Koncertuje solowo, kameralnie, ale również z towarzyszeniem orkiestr i chórów, m.in. na scenach Studia Koncertowego Polskiego Radia, Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu oraz Filharmonii Narodowej w Warszawie. Wspaniały interpretator tanga argentyńskiego i polskiego przedwojennego.