08-09-2018
Tango w Wilanowie

8 września 2018r. zagraliśmy koncert tangowy w Wilanowie.

wystąpili:

Grzegorz Bożewicz - bandoneon

Piotr Malicki - gitara

zatańczyli:

Patrycja Cisowska - Grzybek

Jakub Grzybek

 

ze strony organizatora:

Podczas koncertu zagrają uznani wirtuozi w swoich dziedzinach: 
Duo Grzegorz Bożewicz (bandoneon) i Piotr Malicki (gitara) - zespół nowoczesnego tanga, czerpiący inspirację zarówno z tradycji, jak i awangardy tanga argentyńskiego na świecie. Sprawnie poruszając się we wszystkich nurtach związanych z tangiem sprawiają, że każdy ich koncert jest sugestywnym i pełnym pasji spotkaniem z muzyką, okraszonym brawurowymi popisami instrumentalnymi. 
***
Do muzyki na żywo zatańczy najbardziej utytułowana para w Polsce: Patrycja Cisowska – Grzybek i Jakub Grzybek (mistrzowie Europy w tangu scenicznym, Londyn 2014). Profesjonalni tancerze tanga argentyńskiego, choreografowie tanga w „Dancing with the Stars- Taniec z Gwiazdami”. Co roku odwiedzają Buenos Aires, by rozwijać się pod okiem najlepszych Maestros, a także by… w najbardziej kultowych miejscach dawać pokazy! Występowali z międzynarodowymi orkiestrami. Organizują największy festiwal tanga argentyńskiego w stolicy - „Recuerdo”. Na co dzień prowadzą kursy i lekcje w swoim studio „Tango Art Factory” w centrum Warszawy.
***
Całość poprowadzi Anna Kossak, wieloletnia mieszkanka Wilanowa, pasjonatka i propagatorka tanga argentyńskiego, autorka powieści obyczajowej (w której tango jest znaczącym bohaterem i tłem) pt. „Pasja budzi się nocą”, założycielka bloga tangoteamo.pl. Krótko opowie o historii tanga, jego fenomenie i najbardziej znanych utworach.