02-10-2018
Mazowsze w sercu Niepodległej - trasa Mazowieckiego Teatru Muzycznego

Za nami już 14 wspaniałych koncertów Mazowsze w sercu Niepodległej!

Przed nami kolejne..

„Mazowsze w sercu Niepodległej” - cykl koncertów na 100-lecie niepodległości i 20-lecie Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Mazowiecki Teatr Muzyczny imienia Jana Kiepury w Warszawie z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz 20-lecia Samorządu Województwa Mazowieckiego zaprasza na koncert „Mazowsze w sercu Niepodległej”. Cykl zagości w ponad 20 miejscowościach na całym Mazowszu. W programie znajdą się najpiękniejsze, najbardziej charakterystyczne i znaczące dla ostatnich 100 lat utwory polskiej literatury muzycznej, a także fragmenty utworów literackich.

Wstęp wolny!

Koncert w reżyserii Tomasza Gęsikowskiego, aktora filmowego i teatralnego, który jednocześnie poprowadzi wydarzenie.

Kierownictwo muzyczne nad projektem objął kompozytor, aranżer, obecny na polskiej scenie muzycznej od ponad 70 lat – Zbigniew Rymarz któremu towarzyszą: Grzegorz Bożewicz - bandoneon, Jakub Mikulski - instrumenty perkusyjne. W koncercie wystąpią: Tomasz Gęsikowski, Izabela Bukowska-Chądzyńska, Stanisław Górka, Wojciech Machnicki i Artur Gotz.

Ilość koncertów symbolizuje 20 lat samorządu województwa w obecnym jego kształcie administracyjnym, zaś godzina 18, inspirowana jest datą odzyskania niepodległości i jej setnym jubileuszem – 1918 – 2018.

20 koncertów i 20 różnych lokalizacji! Liczymy na Państwa obecność!

Cykl koncertów pod honorowym patronatem Pana Adama Struzika Marszałka Województwa Mazowieckiego.

Organizator: Mazowiecki Teatr Muzyczny imienia Jana Kiepury w Warszawie