20-05-2018
Koncert Tango Attack w Mazowieckim Teatrze Muzycznym

20 maja 2018r. o godz. 18 Tango Attack zagrał koncert w Mazowieckim Teatrze Muzycznym w Warszawie.

wystąpili:

Grzegorz Bożewicz - bandoneon

Piotr Malicki - gitara

Hadrian Tabęcki - fortepian

(z towarzyszeniem zespołu smyczkowego)

 

Zespół nowoczesnego tanga, czerpiący inspirację zarówno z tradycji jak i awangardy tanga argentyńskiego na świecie. Sprawnie poruszając się we wszystkich nurtach związanych z tangiem sprawiają, że każdy ich koncert jest sugestywnym i pełnym poezji, tańca i muzyki spotkaniem z archetypami dobra i zła, życia i śmierci, okraszonym brawurowymi popisami instrumentalnymi.

W skład zespołu wchodzą wirtuozi w swoich dziedzinach: Grzegorz Bożewicz – bandoneon i akordeon, Piotr Malicki – gitara akustyczna i elektryczna, oraz Hadrian Filip Tabęcki – fortepian i aranżacje.

Repertuar wyznaczony jest jedynie granicami wyobraźni – od klasycznego tanga w nowych aranżacjach po tangowe remakei  utworów popularnych i specjalne autorskie kompozycje. Zespół na stałe współpracuje z najlepszymi w Polsce tancerzami tanga argentyńskiego, a także z wybitnymi postaciami piosenki z całego świata.

Założony w 2015 roku zespół na stałe współpracuje z orkiestrami w całej Polsce (AUKSO Orkiestra Kameralna Miasta Tychy, Elbląska Orkiestra Kameralna, Orkiestra NFM we Wrocławiu, Sądecka Orkiestra Kameralna, Sinfonietta Cracovia i Śląska Orkiestra Kameralna) wykonując wiele koncertów symfonicznych i kameralnych, dokonując licznych rejestracji audio.

W maju 2017 zespół TangoAttack zarejestrował koncert z Olgą Avigail pod tytułem „YidishTango” w Jerozolimie (płyta CD ukazała się jesienią 2017 roku w Izraelu). W październiku 2017 zarejestrowany został program przygotowany we współpracy z Sądecką Orkiestrą Kameralną pod dyrekcją Leszka Mieczkowskiego – „TangoAttack– Live in Cieszyn” (premiera płyty – marzec 2018).

Podczas koncertu w Mazowieckim Teatrze Muzycznym zespół TangoAttack zagra z towarzyszeniem zespołu smyczkowego. W południowe strony przeniesie nas urugwajski wokalista Andres Martorell, a także para mistrzowska tanga: Ula Wojtkowiak i Marcelo Almiron. Po koncercie zapraszamy Państwa na Milongę – lekcję tańca we foyer Teatru.

20 maja, godz. 18.00
Bielańska Scena Kameralna
ul. Żeromskiego 29